30 Temmuz 2011 Cumartesi

Merhaba!

Öncelikle size merhaba demek istiyorum. Bu blog'u Türkçe öğretmenimin isteği üzerine açtım. Aslında niyetim yoktu. Neyse, ben Merve. 15 yaşındayım, tam lise öğrencisiyim denilemez ama diyebilirsinizde. K-POP hayranıyım, Türkçe müzik dinlemeyi sevmem. Çoğu kişi bu durumuma 'gavur hastası' dedi. Onlara 'siz de İngilizce dinliyorsunuz' dedim çoğu zaman. İlk K-POP dinlemeye başladığım zamanlar çok söyleniyodu bu laf. Ama şimdi fazla duymuyorum. Bu iyiye işaret. K-POP dışında dinlediğim çok ama çok çok az kişiler var;
Michael Jackson, Bruno Mars, Jason Mraz, Jay-Z, N.E.R.D gibi kişiler. Ama büyük çoğunlukla K-POP dinlerim. Bu arada, Jay-Z diyince aklınıza Eminem gibi şahsiyetler gelmesin. Eminem ve onun gibi kişileri sevmem. Ben nerde oturduğumu söylemişmiydim? Doğru, ben İstanbul'da oturuyorum. Ama daha kalkıp da İsntanbul'u gezmiş değilim. Genelde evde kendi halimde takılırım. Özellikle dışarı çıktığım çok az görülmüştür. Genelde arkadaşlarımla buluşmaya veya akraba ziyaretlei için çıkarım dışarıya. Ekmek almayaymış falan çok çok nadirdir.

Şu ana kadar sadece 2 kişiyi K-POP hayranı yapmışlığım var. Biri hemen sıkılıp bıraktı, biri de deli gibi SNSD dinlemekte. Bu konuda çok başarısız olduğum oldukça ortada.

İyi geçindiğim kişiler sınırlı kişilerdir. Biriyle hemen arkadaş olamam. Önce biraz soğuk davranırım ama gün geçtikçe ısınmaya başlarım eğer konuşuyosam devamlı. Eğer ısınırsam çok çabuk belli ederim.

İyi niyetimden dolayı bana 'safsın kızım sen ya' diyenler var. İyi anlamda mı yoksa kötü anlamda mı olduğunu anlayana kadar canım çıkmıştı. Neyseki iyi anlamlıymış. Bana bir arkadaşım 'Hepsi senin sayende oldu, teşekkür ederim' demişti. O günden beri farketmeden iyilik yapmamın farkındayım. Çok karışık bir cümle oldu.

Bu arada, anime sevdiğimi söylememişimdir umarım. İki saat yukarı 'yazmışmıyım acaba?' diye çıkıp bakamam. O derecede üşengecimdir -bazen tabii-. Evet, anime severim ama uzun soluklu olanları fazla izlemem. Örneğin: Naruto, Bleach gibi animelerden nefret ederim. Bir ara izlemeye kalktım birinci bölümden bıraktım. -.- TT Konulardan geri kalmamak için abime özet çıkarttırıyorum ama anlatarak. 'noldu bu bölümde? Anlatsana!' derim abime abimde başlar anlatmaya. İzlemiş kadar olurum. Ama bu sadece Naruto'da geçerli birşey.

Yaklaşık 3 senedir dans ediyorum ve 7 senedir şarkı söylüyorum. Evet, çok küçükken başladım şarkı söylemeye. Ama mutluyum, şarkı söyleyince kendimi sevesim geliyor. O derece garip bir duygu.

Kısaca kendimi tanıtmak gerekirse ben; Herkese iyilik yapmaya çalışan, küçük bir aptalım.

1 yorum:

Chrome dedi ki...

yirim k1

Yorum Gönder

 

Cielo Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger